از معجزه ی کتاب در درمان سرطان

14 مرداد 1398
نویسنده:  

کتاب‌های معجزه‌‌‌‌‌آسای زیادی وجوددارد که باید برای سلامتی خود، آن‌ها را بخوانیم .

 

قبل از بیمارشدن ، برای بدن خود وقت کمی می‌گذاریم و در اثر این بی اعتنایی‌ها ،  سلامتی خود را ازدست می‌دهیم . ما به دنیا نیامده‌ایم که با خود بیگانه شویم و در اثر بیگانگی‌ها دچار سرطان شویم و زندگی را تمام‌کنیم ! البته شکی‌نیست که زاده‌شده‌ایم تا بمیریم ، ولی اینکه در این‌فاصله چگونه‌زندگی‌کنیم و چگونه‌بمیریم مهم‌است. چنانکه نیچه نیز می‌گوید : زندگی‌ات را به‌کمال برسان و به‌‌‌‌‌وقتش‌بمیر .

" امیدواری برای بیماران سرطانی"

 از کتاب‌های معجزه‌آساست . نویسنده‌کتاب ،"  آقای جین پترز " خود به سرطان غیرقابل‌درمان‌دستگاه‌غدد‌لنفاوی مبتلابوده‌است. مهم‌ترین‌اصل برای‌او جمع‌آوری‌اطلاعات درباره‌ی‌بیماری‌اش و همچنین آشنایی با روش‌های‌درمانی بود. این‌روش‌ها شامل(شیمی‌درمانی ، اشعه‌درمانی ، و استفاده‌ازسلول‌های جنین‌وال) که اوآنهارا برروی بدن‌خود اعمال‌کرده و نتیجه‌ای ندیده‌بود. ولی با استفاده‌از روش‌های‌درمان‌‌طبیعی (تغذیه‌مناسب ، نور ، استراحت و آرامش) بربیماری‌اش غلبه کرده‌است. اودرنهایت به این‌نتیجه‌می‌رسدکه بدن‌انسان ، قابلیت‌ترمیم‌دوباره‌را دارد، فقط باید نیازهای واقعی‌بدن را که‌سالها‌ست به‌آن توجه نکرده ، بشناسد . در این‌کتاب به‌این‌نکته‌ی بسیارمهم اشاره‌شده‌است که بیمارسرطانی، چگونه براضطراب‌و دلهره‌‌ی ویران‌کننده خودغلبه‌کند وچگونه باایجادشرایط‌جدید ، ازدرون  برای‌سالم‌ماندن کمک‌بگیرد .

برشی از کتاب :  برای‌خیلی‌ها شاید این‌اولین‌باری‌باشد که به‌خوداستراحت‌می‌دهند و جلوی‌همه‌ی‌آشفتگی‌های‌فکری و اغتشاشات‌درونی راکه ‌روح‌وروان‌آدمی را ذره‌ذره متلاشی‌می‌کند می‌گیرد. زمان‌آن رسیده‌است‌که‌به‌ معنای‌واقعی‌‌استراحت‌کنید. تاکنون عذرهای‌متعددی‌داشته‌اید و نتوانسته‌اید با خود ملاقاتی ترتیب‌دهید .

‌مترجم‌کتاب‌نیزهنگامی که به رشته‌ی‌پزشکی مشغول‌بوده‌، به بیماری‌سرطان دچارشده‌است و درشرایطی قرارگرفته‌‌که‌مجبورشده بیماری‌خودرا از همسروسایرین پنهان‌کند و دردنیایی‌از تضادوتناقض و ناامیدی قرارگیرد و با خود عهد ببنددکه، روش‌های‌درمانی غیرازپزشکی‌را دنبال‌کند. پس در جستجوی‌این‌روش‌ها و پنهان‌کردن بیماری‌اش به غرب  سفرمی‌کند. او به‌خوبی می‌داند که بادارو نمی‌تواندسلامتی‌اش‌را دوباره‌بیابد چراکه‌دارو فقط مانندخاکستری روی‌آتش است و آنچه به بیمار کمک می کند تا دوباره سلامتی‌اش‌را بدست‌آورد، درک‌این‌واقعیت است‌که بیماری یک‌شبه بوجودنمی‌آید و یک‌شبه‌هم انسان‌بیمار، سالم‌نخواهدشد.  برای‌شناختن‌نیازهای‌ضروری‌بدن باید بدن‌راشناخت وازچگونگی‌عملکردآن باخبرشد .

این‌کتاب‌را تصادفی دریک‌کتاب‌فروشی می‌بیند، می‌خواند و متوجه‌می‌شود که‌از نظر فکری وجه‌اشتراکات زیادی‌و

دیدگاهی‌مشابه درموردبیماری‌ها وچگونگی‌درمان‌آنهادارد پس‌ازاین‌کتاب‌الهام‌می‌گیرد وسلامتی‌اش‌را بازمی‌یابد .


بنابراین تصمیم‌می‌گیرد این‌کتاب‌را ترجمه‌کند چون‌اعتقاددارد تجارب‌افرادی مثل‌ایشان‌ونویسنده‌کتاب می‌تواندبه‌بیماران این‌نویدرابدهدکه‌ می‌توان‌دوباره‌‌سلامتی‌خودرا بدست‌آورد وبه‌زندگی لبخندزد.

 

نظر شما

تبلیغات

   

ماهنامه فرهنگی ، هنری ، اجتماعی ذهن آویز با تلاش جمعی از فرهیختگان و صاحبنظران جامعه در صدد است تا با رویکرد سلامت محور به مسائل جامعه بپردازد. این ماهنامه ، 28 ام هر ماه به صورت تمام الکترونیک از طریق وبگاه www.zehnavizonline.ir با مجوز رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منتشر می شود.خوشحالیم قدمی هرچند کوچک برای سلامت جامعه بر می داریم.

ذهن آویز

 

ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده می کنیم. برای مشاهده اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به سیاست کوکی ها. من در سایت از کوکی ها استفاده می کنم. قبول کردن