سینمای اردیبهشت

26 ارديبهشت 1399
نویسنده:  

 

نبرد خلیج فارس

کارگردان: فرهاد عظیما

نویسنده: فرهاد عظیما

تهیه‌کننده: فرهاد عظیما

سال ساخت: 1395

خلاصه فیلم: این فیلم به قسمتی از درگیری دریایی ناوگان سپاه با ناوگان پنج نیروی دریایی آمریکا در خلیج فارس می‌پردازد. در این فیلم ایران با استفاده ار جنگ نامتقارن دریای ناوگان کلاسیک آمریکا را درخلیج فارس زمین‌گیر می‌کند و جنگ در نهایت با توسل و امدادهای غیبی به پیروزی ایران منجر می‌شود.

 

ناخدا خورشید

کارگردان: ناصر تقوایی

نویسنده: ناصر تقوایی

تهیه‌کننده: محمدعلی سلطان‌زاده، هارون یشایابی

بازیگران: داریوش ارجمند، علی نصیریان، سعید پورصمیمی، پروانه معصومی، فتحعلی اویسی

 سال ساخت: 1365

خلاصه فیلم: ناخدا خورشید از طرف مردی به نام مستر فرهان، مامور می‌شود تا عده‌ای را همراه با لنجش به آن سوی مرز ببرد. ناخدا که از سوی خواجه ماجد، ثروتمند شهر، زیر فشار قرار دارد و بعد از به باد رفتن سرمایه‌اش توسط او، حالا نزدیک است لنجش را هم از دست بدهد، تصمیم می‌گیرد هر طور شده این ماموریت را انجام دهد.

 

کشتی آنجلیکا

کارگردان: محمد بزرگ‌نیا

نویسنده: محمد بزرگ‌نیا، حسن قلی‌زاده، بهنام دیانی،

تهیه‌کننده: آرمان فیلم، علی اکبر عرفانی حلال خور

بازیگران: عزت‌الله انتظامی، داریوش ارجمند، مهدی فتحی، پرویز پورحسینی، مجید مظفری

سال ساخت: 1367

خلاصه فیلم: روایت کشتی‌ای است که سال‌ها پیش با محموله ارزشمندی از طلا و نقره در دریا غرق شده است. در این فیلم احمد بیک موفق می‌شود محل غرق‌شدن کشتی را بیابد و در پی خارج کردن گنجینه آن برآید. او برای این کار با پسر حاکم شیراز و به شرط تقسیم غنائم، عازم محل غرق شدن کشتی آنجلیکا می‌شود، اما پسر حاکم درصدد تصاحب تمام گنجینه برای خود برمی‌آید، غافل از این که انگلیسی‌های حاضر در جزیره که از ماجرا باخبر شده‌اند نیز تصمیم مشابهی دارند.

 

نظر بدهید 225  بازدیدها
برچسب ها
علی علیزاده

نظر شما

تبلیغات

   

ماهنامه فرهنگی ، هنری ، اجتماعی ذهن آویز با تلاش جمعی از فرهیختگان و صاحبنظران جامعه در صدد است تا با رویکرد سلامت محور به مسائل جامعه بپردازد. این ماهنامه ، 28 ام هر ماه به صورت تمام الکترونیک از طریق وبگاه www.zehnavizonline.ir با مجوز رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منتشر می شود.خوشحالیم قدمی هرچند کوچک برای سلامت جامعه بر می داریم.

ذهن آویز

 

ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده می کنیم. برای مشاهده اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به سیاست کوکی ها. من در سایت از کوکی ها استفاده می کنم. قبول کردن