خودکفایی در ماه رمضان

26 ارديبهشت 1399
نویسنده:  

ماه رمضان امسال تفاوت های خاصی با سا لهای گذشته دارد.

وجود مهمان ناخوانده ای همچون کرونا سبب این شرایط خاص شده است. بنابراین ما برای ایجاد کمی لذت و شوق در وجود شما عزیزان دستور پخت خوش مزه های رمضان را که با شرایط فعلی خرید آن ها از بیرون مقدور نیست را در این شماره از ماهنامه آوردیم امیدوارم کاربردی باشد.

ماه رمضان امسال تفاوت های خاصی با سا لهای گذشته دارد. وجود مهمان ناخوانده ای همچون کرونا سبب این شرایط خاص شده است. بنابراین ما برای ایجاد کمی لذت و شوق در وجود شما عزیزان دستور پخت خوش مزه های رمضان را که با شرایط فعلی خرید آن ها از بیرون مقدور نیست را در این شماره از ماهنامه آوردیم امیدوارم کاربردی باشد.

 

مواد لازم برای زولبیا :

نشاسته 1 لیوان سرخالی معادل 120 گرم

ماست غلیظ پر چرب 5 درصد نصف لیوان معادل 120 گرم

گلاب 1 قاشق غذاخوری

زعفران دم کرده 2 قاشق غذاخوری

روغن مایع 1 قاشق چایخوری

آرد 2 قاشق غذاخوری معادل 20 گرم

بکینگ پودر نصف قاشق چایخوری

طرز تهیه زولبیا:

نشاسته را داخل ظرف ریخته و ماست را اضافه م یکنیم و خوب با هم مخلوط کرده تا نشاسته مقداری نرم شود حالا گلاب، زعفران دم کرده، روغن مایع و آرد را به مواد اضافه می کنیم و با همزن به مدت 5 تا 7 دقیقه خوب مخلوط می کنیم تا از حالت سفتی خارج شود در حین همزدن بکینگ پودر هم به مواد اضافه می کنیم. بعد از همزدن مواد را داخل ظرفی در بسته ریخته و اجازه می دهیم به مدت 3 تا 4 ساعت استراحت کند.

قبل از زدن زولبیا شیره را آماده می کنیم به این صورت که 1 لیوان سرخالی شکر را به همراه یک سوم لیوان آب داخل قابلمه ریخته و 2 قاشق غذاخوری گلاب، نصف قاشق چای خوری آبلیمو اضافه می کنیم مواد را هم زده تا شکر مقداری حل شود. حالا قابلمه را روی گاز گذاشته و دیگر مواد را به هم نمی زنیم تا شروع به قل زدن کند و بعد از این که کف کرد با یک برس آغشته به آبلیمو کناره های قابلمه را که شکر چسبیده پاک می کنیم.

شکر باید کاملا حل شود بعد مقداری زعفران، چند عدد هل و نصف قاشق غذاخوری گلوکز مایع اضافه کرده و همین که گلوکز باز شد گاز را خاموش می کنیم. حالا مواد زولبیا را که استراحت کرده را هم می زنیم و داخل ظرف مخصوص یا ظرف جای سس می ریزیم.

 

 

داخل یک قابلمه کوچک به اندازه 2 سا نتیمتر روغن ریخته و صبر می کنیم تا روغن داغ داغ شود بعد از مواد زولبیا به صورت دایره ایی و تو در تو داخل روغن داغ می ریزیم و خوب هر دو طرف را سرخ م یکنیم تا طلایی رنگ شود. البته به سلیقه خود سرخ کنید و بعد داخل شربت می اندازیم. که به مدت 10 تا 15 ثانیه داخل شربت باشد بعد خارج کرده و داخل ظرف می چینیم

.

نکته: شربت زولبیا برعکس شربت بامیه باید گرم باشد.

 

 

 

مواد لازم برای تهیه بامیه:

آرد 1 پیمانه = ۱۲۵ گرم

آب ۱ پیمانه = ۲۵۰ سی سی

تخم مرغ ۲ عدد

روغن جامد یا مایع ۲ قاشق سوپ خوری

شربت بار ۲ قاشق سوپ خوری

نمک 1 پنس

وانیل شکری نصف قاشق مرباخوری یا وانیل خالص یک هشتم قاشق مرباخوری

شربت بار به مقدار لازم

 

طرز تهیه بامیه:

 

ابتدا آب و شربت بار و روغن و نمک را داخل قابلمه ریخته و روی حرارت ملایم قرار بدهید. به محض این که جوش های ریزی روی سطح آب آمد تمام آرد را یک دفعه اضافه کنید.

سریع شروع به همزدن کنید تا آرد جمع شود.

 

نکته

حتما و حتما برای تهیه بامیه حرارت را کم کنید.

 

با پشت قاشق خمیر را در داخل قابلمه یا ماهیتابه پخش کنید. تا زمانی که از روی حرارت بردارید بایستی مدام این کار را انجام بدهید. تقریبا ۱۵- ۱۰ دقیقه طول م یکشد. -بعد به ظرف دیگری منتقل کنید

و اجازه بدهید خمیر سرد شود در این فاصله دو سه بار خمیر را زیر و رو کنید تا به سردشدن آن کمک کنید. بعد از این که خمیر سرد شد تخم مرغ اول را می ریزیم و با دست هم می زنیم. ممکن است اول به نظرتان شل بیاید ولی با هم زدن خودش را جمع م یکند. بعد از این که خمیر سفت شد مجددا تخم مرغ دوم و وانیل را بریزید و هم بزنید تا خمیر خودش را جمع کند. برای درست کردن بامیه نیاز به یک قیف و یک ماسوره هست.

 

نكته

هر دفعه حدود ۵ دقیقه ممکن است طول بکشد بهتر است برای تهیه بامیه قیف یکبار مصرف باشد چون شستن این خمیر کمی سخت است.

 

* نکات مهم درست کردن بامیه :

ماسوره ای که با آن بامیه درست می کنند به ماسوره آچاری معروف است.

بعد با قیچی آشپزخانه بامیه ها را به اندازه لازم ببرید.

در یک قابلمه به مقدار لازم روغن بریزید .بهتر است سطح بامیه ها را بپوشاند.

برای سرخ کردن بامیه نباید روغن آن داغ باشد. پس همان اول داخل روغن سرد بریزید و حتما حتما با حرارت کم سرخ کنید.

باز هم تکرار م یکنم حرارت کم در سرخ کردن بامیه خیلی مهم است.

بعد از سرخ شدن کامل بامی هها، همان طور داغ داخل شربت بار ولرم بریزید تا شهد در آن نفوذ کند.  2 دقیقه کافی است.

 

 

مواد لازم برای شربت بار بامیه:

شکر 2 پیمانه

آب ۱ پیمانه

گلاب ۱/ ۴ پیمانه

آبلیمو ۱ قاشق سوپخوری یا جوهر لیمو ۱/ ۸ قاشق چای خوری

زعفران دم کرده ۲ قاشق سوپخوری

گلوکز یک قاشق غذاخوری پر. گلوکز برای براق شدن بامیه است

طرز تهیه شربت بار بامیه :

ابتدا شکر و آب و گلاب را در قابلمه ریخته و روی حرارت ملایم قراربدهید. حتما حرارت ملایم باشد نه اینکه بخواهد غل غل بجوشد . تا زمانی که شکر کاملا حل شود، تقریبا ۱۰ دقیقه. بعد زعفران و گلوکز را اضافه کنید و اجازه بدهید ۴ - ۳ دقیقه دیگر روی حرارت بماند. اگر شکر حل نشد با یک قاشق چوبی (نه قاشق فلزی ! ) آن را هم بزنید. با یک قلمو که به کمی آب آغشته کردید دور قابلمه را تمیز کنید چون اگر همین شکرها بعدا” داخل شربت بریزد باعث شکرک زدن می شود. آبلیمو را بریزید و بعد از یکی دو دقیقه از روی حرارت بردارید. شربت آماده است. بامیه ها را به مدت 2 دقیقه در شربت ولرم می ریزیم (بیشتر نشود که بامیه ها خمیر نشوند(.

نكته

شربت حتما با حرارت کم بجوشد حدود 20 دقیقه کافی است.

 

نظر شما

تبلیغات

   

ماهنامه فرهنگی ، هنری ، اجتماعی ذهن آویز با تلاش جمعی از فرهیختگان و صاحبنظران جامعه در صدد است تا با رویکرد سلامت محور به مسائل جامعه بپردازد. این ماهنامه ، 28 ام هر ماه به صورت تمام الکترونیک از طریق وبگاه www.zehnavizonline.ir با مجوز رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منتشر می شود.خوشحالیم قدمی هرچند کوچک برای سلامت جامعه بر می داریم.

ذهن آویز

 

ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده می کنیم. برای مشاهده اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به سیاست کوکی ها. من در سایت از کوکی ها استفاده می کنم. قبول کردن