از هرچه بگذريم سخن دوست خوش‌تر است

13 خرداد 1399
نویسنده:  

آهنگ ترم باران آرام آرام روبه گرماي مهربان خورشيد مي‌دهد تا آخرين روزهاي فصل بهار را در خردادماه سرشار از نور و طراوت رقم بزنيم.

 

اين ماه نيز با شما و در كنار شما با مناسبت‌هاي ماه هستيم. ماهي كه ضافت و خوان سفره الهي گسترده بود نعمات الهي در دسترس.

در اين ماه پرفيض خوان مومنانه خيرين بر روي صاحبان مشاغل آسيب ديده از كرونا به دستور رهبر معظم انقلاب گسترده بود و صاحب خانه‌هاي بساري كرايه‌هاي خود را بخشودند كه خود نماد وحدن و همدلي و همراهي مردم عزيز ميهنم بوده و هست.

مناسبت‌هايي چون روز بهره وری و بهینه سازی مصرف،  روز بزرگداشت ملاصدرا،  روز قدس نماد ظلم ستيزي،  فتح خرمشهر نماد مقاومت و ایثار كه به همين نام نيز مزين شده است،  عید سعید فطر كه عيد بندگي  و رضايت از عبوديت است،  روز دزفول كه خود نماد ديگري از ايستادگي مردم سرزمينم بود،  روز رحلت امام بنيانگذار جمهوري اسلامي و قیام 15 خرداد، روز صنایع دستی كه خود در بحث اقتصاد در اين ايام مي‌تواند بسيار كمك كننده باشد، روز فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای كه ميراث سرزمينم است،  روز شهادت بخارایی و دوستانش كه براي كوتاه كردن دست اجانب جان خود را فدا كردند، روز جهاد کشاورزی كه در راستاي سازندگي و بالندگي و تلاش گام برداشته،  شهادت امام جعفر صادق عليه السلام پدر مذهب جعفري،  درگذشت دکتر شریعتی اسلام شناس و انديشمند محبوب،  روز بسیج اساتید كه خود گام موثري در راستاي سازندگي معنوي و دانش در دانشگاه ها برداشته است و  شهادت دکتر چمران رزمنده و چريك با اخلاق و پزشك حاذق وطن دوست را پيش رو داريم. از هريك از مناسبت‌ها طبق رسم معمول قطره‌اي به عاريت گرفتيم تا پيشكش شما خوانندگان عزيز كنيم. اميد است مقبول افتد.

نظر شما

تبلیغات

   

ماهنامه فرهنگی ، هنری ، اجتماعی ذهن آویز با تلاش جمعی از فرهیختگان و صاحبنظران جامعه در صدد است تا با رویکرد سلامت محور به مسائل جامعه بپردازد. این ماهنامه ، 28 ام هر ماه به صورت تمام الکترونیک از طریق وبگاه www.zehnavizonline.ir با مجوز رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منتشر می شود.خوشحالیم قدمی هرچند کوچک برای سلامت جامعه بر می داریم.

ذهن آویز

 

ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده می کنیم. برای مشاهده اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به سیاست کوکی ها. من در سایت از کوکی ها استفاده می کنم. قبول کردن