تیرماه، ماه شروع طراوت و زیبایی‌های تابستان

22 تیر 1399
نویسنده:  

تیرماه، ماه شروع طراوت و زیبایی‌های تابستان و آغازی بر گشت و گذار در طبیعت، هم زمان با تعطیلات دلنشین پایان سال تحصیلی که همواره برای هر فردی در ایران خاطرات خوشی را به ذهن متبادر می‌کند، شناخته شده است. هرچند که چند ماهی است حضور ویروس کرونا همه تفریحات و گردش‌های دست جمعی را یا بر هم زده است و یا با اضطراب همراه کرده اما همچنان این ماه طراوت و زیبایی و خاطرات خوش خود را به همراه دارد. در تیرماه امسال با اعیاد و شهادت بزرگان دین مبین اسلام از جمله ولادتبا سعادت حضرت معصومه سلام الله علیهما و روز دختر و ولادت با سعادت امام هشتم امام رضا علیه السلام این دو نور و ذریه با برکت هستیم، همچنین اخرین روز این ماه، شهادت حضرت امام محمد تقی که سلام خدا بر او باد پیشوایای شیعیان را به سوگ می‌نشینیم، هر چند که واقعه هفتم تیر و شهادت بزرگان پیرو این امام همام را نیز در ابتدای ماه شاهد هستیم.

تیر ماه را می‌توان بیشتر با نگاهی فرهنگی و اجتماعی شناخت. یکم تیرماه روز اصناف، سوم تیر روز دختر، هشتم تیر روز مبارزه با سلاح‌های شیمیایی و میکروبی، دهم تیر روز صنعت و معدن، چهاردهم تیر روز قلم، هجدهم تیر روز ادبیات کودک و نوجوان، بیست و یکم تیر روز عفاف و حجاب، بیست و سوم تیر روز گفت و گو و تعامل سازنده با جهان، بیست و پنجم تیر روز بهزیستی و تامین اجتماعی، همه و همه یادآور فرهنگ سازی در راستای ایجاد بنیانی قوی از نیروی انسانی در جامعه را به ذهن متبادر می‌شود. این شماره با شعار قلم، فرهنگ، سلامت و پرداختن به موضوعات مختلف متناسب با این ماه تلاش کردیم تا لحظات خوش و غنی را برای شما خوانندگان عزیز رقم بزنیم، امید است مورد قبول قرار گیرد.

نظر بدهید 403  بازدیدها
برچسب ها
انیس خوش لهجه

نظر شما

تبلیغات

   

ماهنامه فرهنگی ، هنری ، اجتماعی ذهن آویز با تلاش جمعی از فرهیختگان و صاحبنظران جامعه در صدد است تا با رویکرد سلامت محور به مسائل جامعه بپردازد. این ماهنامه ، 28 ام هر ماه به صورت تمام الکترونیک از طریق وبگاه www.zehnavizonline.ir با مجوز رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منتشر می شود.خوشحالیم قدمی هرچند کوچک برای سلامت جامعه بر می داریم.

ذهن آویز

 

ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده می کنیم. برای مشاهده اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به سیاست کوکی ها. من در سایت از کوکی ها استفاده می کنم. قبول کردن