محرم و کرونا

09 شهریور 1399
نویسنده:  

با شرایط جدید و اوج‌گیری دوباره ویروس کرونا در بیشتر استان‌های کشور و فرا رسیدن ماه محترم بر آن شدیم تا پروتکل بهداشتی ستاد مبارزه با کرونا

در خصوص عزاداری ماه محرم را نشر دهیم تا بتوانیم گامی کوچک در آگاه سازی مردم و پیشگیری از افزایش شدت روند بیماری داشته باشیم. ضمن گرامی‌داشت عزاداری سید و سالار شهیدان(ع) در ماه محرم و صفر بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا نکات ذیل را بیان می‌داریم.

  • براساس آخرین توصیه‌های سازمان بهداشت جهانی فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک، موثرین ترین راه برای پیشگیری از کرونا می‌باشد.
  • هرگونه مراسم عزاداری در ماه محرم و صفر صرفا در اماکن و فضاهای باز با رعایت فاصله‌گذاری (از هر طرف حداقل دو متر) و حداکثر به مدت دو ساعت برگزار می شود.
  • هرگونه جابجایی هیات و دسته روی، ممنوع است.
  • برپایی هر نوع ایستگاه‌های صلواتی، توزیع نذورات و چای (موکب‌ها، خیمه‌ها، چادر و…) در تمامی استان‌ها و شهرستان‌ها ممنوع است.
  • هرگونه پذیرائی در جریان برگزاری مراسم عزاداری ممنوع است.
  • همچنین نذورات برابر نکات مندرج در دستورالعمل بهداشتی مرتبط، صرفا در قالب مواد غذایی خشک و یا خام برای نیازمندان توزیع گردد.
  • نذورات خاصی که امکان تغییر به دلیل مسائل شرعی را ندارد براساس دستورالعمل ابلاغی با نظر کارشناسان وزارت بهداشت طبخ، بسته‌بندی و با توزیع در سایر اماکن (بدون تشکیل صف و تجمع و تراکم جمعیت) صورت می‌گیرد.
  • ضمن تاکید مجدد بر فاصله‌گذاری و استفاده از ماسک به صورت مستمر، درخواست می‌شود، افراد مسن و دارای بیماری زمینه‌ای از حضور در مراسمات خودداری نمایند.
نظر بدهید 223  بازدیدها
برچسب ها
انیس خوش لهجه

نظر شما

تبلیغات

   

ماهنامه فرهنگی ، هنری ، اجتماعی ذهن آویز با تلاش جمعی از فرهیختگان و صاحبنظران جامعه در صدد است تا با رویکرد سلامت محور به مسائل جامعه بپردازد. این ماهنامه ، 28 ام هر ماه به صورت تمام الکترونیک از طریق وبگاه www.zehnavizonline.ir با مجوز رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منتشر می شود.خوشحالیم قدمی هرچند کوچک برای سلامت جامعه بر می داریم.

ذهن آویز

 

ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده می کنیم. برای مشاهده اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به سیاست کوکی ها. من در سایت از کوکی ها استفاده می کنم. قبول کردن