نکات ریز اقتصادی

29 شهریور 1399
نویسنده:  

درآمد : هیچگاه روی یک درآمد تکیه نکنید، برای ایجاد منبع دوم درآمد سرمایه‌گذاری کنید.

خرج: اگر چیزهایی را بخرید که نیاز ندارید، بزودی مجبور خواهید شد چیزهایی را بفروشید که به آن‌ها نیاز دارید.

پس انداز :آنچه که بعد از خرج کردن می‌ماند را پس انداز نکنید، آنچه را که بعد از پس انداز کردن می‌ماند خرج کنید.

ریسک: هرگز عمق یک رودخانه را با هر دو پا آزمایش نکنید. به عبارتی, در پذیرش خطرات و ریسک‌های اقتصادی و تجاری بی‌محابا عمل نکنی.

سرمایه گذاری: همه تخم مرغ ها را در یک سبد قرار ندهید. یعنی در تجارت و اقتصاد هیچ وقت تمام سرمایه و یا دارایی خود را در یک فعالیت سرمایه‌گذاری و متمرکز نکنید.

 

مدیریت هزینه:

 هزینه‌های غیرضروری را کاهش دهید:

 آیا می‌توانید اینترنت خود را از نامحدود به مصرف محدود با هزینه‌ای کمتر تغییر دهید؟

 آیا می‌توانید بسته اینترنت موبایل خود را به طور کامل قطع کنید و فقط زمانی که در خانه و محل کار هستید از اینترنت وای فای استفاده کنید؟

آیا می‌توانید به جای تردمیل و وسایل ورزشی گران قیمت باشگاه‌ها، از وسایل ورزشی موجود در پارک‌ها برای ورزش کردن استفاده کنید؟

 هیچ‌کسی دوست ندارد این را بلند بگوید اما بیشتر مردم راه‌های زیادی برای کاهش یا حذف هزینه‌ها دارند.

 این کار راحت نخواهد بود و شما ممکن است احساس کمبود کنید، اما اگر به فکر دستیابی به اهداف مالی خود هستید این کار ضروری است.

 به همه هزینه‌هایتان فکر کنید و ببینید کدامیک غیرضروری هستند. آن‌ها را حذف کنید.

 

درآمد:

اگر درآمدتان کم است و فکر می‌کنید پولی برای پس انداز یا سرمایه‌گذاری ندارید، یک شغل پاره‌وقت برای خود پیدا کنید.

 آیا می‌توانید یک شغل پاره‌وقت بگیرید و درآمد حاصل از آن را به طور کامل پس انداز و سرمایه‌گذاری کنید؟

 آیا هیچ مهارتی دارید که بتوانید به عنوان فریلنسر کار کنید؟ (ترجمه، تایپ، کامپیوتر، فتوشاپ، آشپزی، رانندگی، سیم کشی، نقاشی، خیاطی و ….) شما چه مهارتی دارید؟

با این مهارت‌ها به راحتی می‌توانید در ساعات بیکاری و عصرها درآمدزایی کنید.

 مثلاً به وب‌سایت‌های “پونیشا” و “انجام میدم” مراجعه کنید و ایده‌های بسیاری در مورد کار پاره‌وقت به عنوان فریلنسر پیدا کنید.

 نکته مهم اینکه اگر واقعاً بخواهید درآمد خود را افزایش دهید، روش‌های شرافتمندانه بسیاری وجود دارد.

 مثلاً اگر ماشین دارید و هر روز یک مسیر مشخص را تا محل کار رانندگی می‌کنید، می‌توانید در وب‌سایت “کاروانرو” اطلاعاتتان را وارد کنید، افرادی که با شما هم مسیر هستند، پیدا کنید و کرایه‌ای بابت رساندن آن‌ها به مقصدشان دریافت کنید.

شما می‌توانید برای هر مهارتی که دارید، بازاری پیدا کنید تا مهارت‌هایتان را بفروشید و درآمد کسب کنید. فقط به کمی جستجو و همت برای رسیدن به اهداف مالی خود احتیاج دارید.

 

 

نظر بدهید 265  بازدیدها
برچسب ها
مجتبی خوش لهجه

نظر شما

تبلیغات

   

ماهنامه فرهنگی ، هنری ، اجتماعی ذهن آویز با تلاش جمعی از فرهیختگان و صاحبنظران جامعه در صدد است تا با رویکرد سلامت محور به مسائل جامعه بپردازد. این ماهنامه ، 28 ام هر ماه به صورت تمام الکترونیک از طریق وبگاه www.zehnavizonline.ir با مجوز رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منتشر می شود.خوشحالیم قدمی هرچند کوچک برای سلامت جامعه بر می داریم.

ذهن آویز

 

ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده می کنیم. برای مشاهده اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به سیاست کوکی ها. من در سایت از کوکی ها استفاده می کنم. قبول کردن