آغاز پاییز ...

10 مهر 1399
نویسنده:  

 

ای نسیم سحر آرامگه یار کجاست
منزل آن مه عاشق کش عیار کجاست
شب تار است و ره وادی ایمن در پیش
آتش طور کجا موعد دیدار کجاست
هر که آمد به جهان نقش خرابی دارد
در خرابات بگویید که هشیار کجاست
آن کس است اهل بشارت که اشارت داند
نکته‌ ها هست بسی محرم اسرار کجاست
هر سر موی مرا با تو هزاران کار است
ما کجاییم و ملامت گر بی‌کار کجاست
باز پرسید ز گیسوی شکن در شکنش
کاین دل غمزده سرگشته گرفتار کجاست
عقل دیوانه شد آن سلسله مشکین کو
دل ز ما گوشه گرفت ابروی دلدار کجاست
ساقی و مطرب و می جمله مهیاست ولی
عیش بی یار مهیا نشود یار کجاست
حافظ از باد خزان در چمن دهر مرنج
فکر معقول بفرما گل بی خار کجاست

پاييز ماه طراوت و رنگارنگ كه از هر رنگش صد طرح و شور مي‌ريزد به دامان طبيعت.  بيستم مهر ماه روز بزرگداشت حافظ بود و امسال استاد آواز و صداي ماندگار ايران را استاد شجريان را از دست داديم و اين بار نيز اين شتر بد يمن عزيز ديگري را از ما گرفت. ماه پاييز ماه شروع سال تحصيلي به گونه ديگر و زودتر از موعد هميشه شروع شد و دردسرهاي مرتبط با كرونا و برگزاري كلاس‌ها نيز خود ماجرايي داشت. در اين شماره بيشتر سعي داشتيم موضوعات مختلف ماه را بر اساس روال معمول مجله در صفحات مجله بگنجانيم و نگاهي گذرا بر هر يك از مفاهيم داشته باشيم. اميد است اين شماره نيز مورد توجه خوانندگان عزيز قرار گيرد.

نظر شما

تبلیغات

   

ماهنامه فرهنگی ، هنری ، اجتماعی ذهن آویز با تلاش جمعی از فرهیختگان و صاحبنظران جامعه در صدد است تا با رویکرد سلامت محور به مسائل جامعه بپردازد. این ماهنامه ، 28 ام هر ماه به صورت تمام الکترونیک از طریق وبگاه www.zehnavizonline.ir با مجوز رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منتشر می شود.خوشحالیم قدمی هرچند کوچک برای سلامت جامعه بر می داریم.

ذهن آویز

 

ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده می کنیم. برای مشاهده اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به سیاست کوکی ها. من در سایت از کوکی ها استفاده می کنم. قبول کردن