پوست و مو در پاییز

10 مهر 1399
نویسنده:  

اگر پوست شما زود خشك و يا شكننده مي‌شود و سردي هوا به آن آسيب مي‌رساند،

از محصولات مرطوب كننده استفاده كنيد. كرم‌هاي آرايشي خود را عوض كنيد و كمتر از مواد آرايشي استفاده كنيد.


محصولات برنزه‌کننده‌ای که در تابستان استفاده می‌کردید در اين فصل مناسب نيستندو ترجيحا از نوع سبك آن‌ها  استفاده كنيد. بعلاده اين كه در اين فصل برنزه رنگ مطلدبي براي پوست نيست.

از لايه بردارهاي طبيعي مثل اسکراب فیزیکی (مثل لیف یا هر اسکرابی که دارای دانه‌های کروی شکل است) و هم از لایه‌بردارهای شیمیایی استفاده کنید. استفاده از لایه‌برداری حاوی اسیدهای میوه (مثل آلفاهیدروکسی اسید) نیز می‌تواند پوست شما را لطیف‌تر کند.

خشك شدن دست‌ها از مشكلات طبيعي در اين ايام هست كه ممكن است به یك بیماری مزمن تبدیل شود. استفاده از یک کرم مرطوب‌کننده قوی می‌تواند بسیار کمک‌کننده باشد. علاوه ‌بر این برای ایجاد رطوبت عمقی در پوست می‌توانید از روغن کالاندولا (گل همیشه بهار) روزی 2بار استفاده کنید.  همچنین اگر خارش یا کشش زیادی در پوست‌تان احساس می‌کنید می‌توانید ده قطره روغن ازاوکالیپتوس، نعناع و آلوورا به مرطوب‌کننده‌تان اضافه‌کنید. علاوه بر این‌ها از مصرف صابون‌‌هایی که شدیدا قلیایی هستند یا مواد پاک‌کننده‌ای که دارای مقادیر زیادی مواد خشک‌‌کننده و قلیایی هستند، خودداری کنید.

نظر شما

تبلیغات

   

ماهنامه فرهنگی ، هنری ، اجتماعی ذهن آویز با تلاش جمعی از فرهیختگان و صاحبنظران جامعه در صدد است تا با رویکرد سلامت محور به مسائل جامعه بپردازد. این ماهنامه ، 28 ام هر ماه به صورت تمام الکترونیک از طریق وبگاه www.zehnavizonline.ir با مجوز رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منتشر می شود.خوشحالیم قدمی هرچند کوچک برای سلامت جامعه بر می داریم.

ذهن آویز

 

ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده می کنیم. برای مشاهده اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به سیاست کوکی ها. من در سایت از کوکی ها استفاده می کنم. قبول کردن